4 medaile z Příbrami

…navzdory nedělnímu dešti a rozmáčené trati…

Příbram a místní, dnes už mezi dětmi oblíbená a tradiční, trať běhu okolo rybníka nám přinesla úspěchy na několika frontách. Kralupský oddíl moderního pětiboje do boje tentokrát „nasadil“ 10 dětí.

Nejmladší kategorie jsou vždy silně početně zastoupeny a další vítězství Bětky Čiperové (počtvrté v řadě) je velmi cenné. Bětka si vytvořila osobní rekordy jak v plavání, což se očekávalo, po kvalitní letní přípravě, tak v běhu. Na kompletně promáčené trati s kalužemi, trávou, drny, to považuji za vynikající výkon. Běžecký čas o více než 10 vteřin rychlejší než většina ostatních dívek (kromě dvou závodnic) mluví prostě za vše. Verča Laurová plavala 50 kraula také na hranici osobáku a v běhu výborným finišem těsně vybojovala třetí místo. Vinca Zelenka se po plavání pohyboval na 6.-7.místě. Ovšem Vinca běžel zdaleka nejrychleji ze všech chlapců. Čas 1:35,4 mu vynesl celkové 3 místo. Také ostatní děti ve věku do 11 let závodily statečně. V kategorie U13 dvě naše dívky (D.Vojtová a Š.Zdanovcová) lépe zvládly běžeckou část, počasí navzdory.

V kategorii U15 závodila Míša Svobodová a Maruška Martínková. Míše ani Marušce se nepodařila střelba. Kromě několika málo závodníků se však střelba nevedla v neděli (první závod podzimu…) nikomu. Takže plavecká část byla důležitá. Míša zaplavala velmi slušně, ale ztráta po střelbě byla velká a ani v běhu už výkon nestačil na lepší než 7.místo. Maruška plavala pod svůj standard a před během byla její pozice vůči soupeřkám poměrně nejistá. Před sebou dvě Plzeňačky, za sebou běžecká esa – Tomanová (Dukla), Novotná (Příbram). V běhu na náročné trati se vyplatilo poprvé v kariéře nasadit tretry. Trať 1000m za deště byla kombinace výše uvedených kaluží a navíc výběh a seběh kopce, krátce i asfalt, kořeny, kameny… Maruška nasadila možná až příliš ostré tempo v začátku, převálcovala soupeřky před sebou a pouze K.Tomanová z Dukly ji dokázala v dlouhém finiši porazit a vybojovala stříbrnou medaili.

Celkové výsledky a fotogalerii závodu v Příbrami naleznete v předchozím článku a na webu Českého svazu moderního pětiboje.

Následující závod 27.9. proběhne na Kladně a náš oddíl se zúčastní včetně nejmladších a začínajících členů.