Petr kdysi prohlásil, že do Bystřice se nejezdí. Před rokem jsme si vysvětlili, že se to zřejmě změní. Kačka byla na MČR U11 druhá a s Emou v družstvech měly také stříbrnou.
Letos jel téměř celý oddíl. Mistrák kategorie U13 jsme si nemohli nechat ujít. V pátek odpoledne jsem se poskládali do aut a navečer jsme byli v Lašsku. Ubytování, večeře, porada. Petr nám vysvětlil, že je všechno „ložené“ a není čeho se bát.

Ranní přesun do Bystřice byl pro některé náročný.
Většinu z U13 čekala první střelba. V téměř kompletním složení jsme se nechali zamknout na střelnici a čekali, kdy to vypukne. Domča nastřílela nádherných 166 bodů. Následoval přesun na miniaturní čtyřdráhový bazén. Všichni jsme se dovnitř nevešli tudíž jsme se u jednotlivých kategoriích vystřídali. Následoval rychlý oběd, který nám připravili již na hotelu a přesun na hřiště.
Všichni závodníci si společně prošli trasu, aby nezabloudili. Trasa byla místy dost rafinovaná. U11 měli podle propozic běžet hendikepově, ale opět nastala chyba jako loňský rok a vybíhalo se ve dvou startech. Nádherný souboj svedla naše Áďa s Bárou s Hořovic. Adélka doběhla jako první. Bohužel v plavání skončila druhá a bodově tedy nedosáhla na první místo. Obsadila celkově krásné druhé místo. Následoval běh „Pažouta a Horáčka“, kluci se opravdu moc snažili a na této složité trati si zaběhli osobáky. Vojta 13ctý a Péťa 18ctý. A byl tu běh holek U13. Když vybíhaly, zasekla se časomíra a start se opakoval. Naštěstí je nechali vydechnout a ke startu se připravili kluci a náš Vinca si běžel pro zlato.
Přichází opakovaný start děvčat, nervy pro všechny. Kačka Váňová je ale druhá. Paráda! Otázkou zůstává, která z holek vytvoří s Kačkou družstvo. Verča dobře zaplavala a vybíhá 6 vteřin před Bětkou. Bety ovšem podává neuvěřitelný výkon v běhu. Zlatá v družstvech nakonec patří Kačce a Bětce. Bylo to drama, ale je to doma.
Aby nebylo málo napětí v kategorii U15 vybíhá z 1. pozice Domča. Všichni jsme jí moc přáli, aby byla ne bedně. Skončila 4. Viki Doležálková hned za ní. A odpoledne následoval výkon Mařeny. Máře se vydařila první střelba, druhá ovšem nebyla dle jejích představ. Ovšem na 3 položku přibíhá jako 4., ale vybíhá jako 1. Na její ladný běh byla radost pohledět. Je to tu, je první. V 18.15 naskakujeme do aut a všichni společně odjíždíme na hotel, kde proběhlo zhodnocení celého závodního dne.
V neděli jsme nestihli vyběhnout k Radegastovi, ale zastavili jsme se ve Štramberku a vylezli jsme si na Trúbu. Cestou zpět jsme poseděli na náměstí(přebíhali z jedné hospůdky do druhé), bylo krásně, takže jsme si to náramně užili. V poledne jsme museli vyrazit, abychom byli do večera doma. Příště jedeme na týden, to už je ložené.