Vyhlášení Pětibojaře roku aneb „V objetí Davida Svobody“

Závodnice Oddílu moderního pětiboje TJ Kralupy – Kateřina Berková a Marie Martínková na slavnostním galavečeru Pětibojař roku!

Slavnostní vyhlášení ankety o nejlepšího pětibojaře České republiky roku 2012 proběhlo 14. 12. 2012 V Žižkovském divadle Járy Cimrmana. V anketě zvítězil podle očekávání David Svoboda – olympijský vítěz z Londýna, nejlepším juniorem se stal Jan Kuf. V rámci slavnostního večera byli oceněni také medailisté Českého poháru mládeže – Memoriálu Karla Bártů v pěti mládežnických kategoriích.

Kateřina Berková (ročník 1999) byla vyhodnocena jako třetí nejúspěšnější dívka v kategorii U15 (do 15 let). Marie Martínková (ročník 2000) zopakovala vynikající úspěch z roku 2010, tehdy jako jedenáctiletá, a zvítězila v kategorii dívek U13 (do 13 let). Úspěchem bylo také 5. Místo Moniky Mackové (U15), 6. místo Honzy Dvořáka [U15) a 10. místo Míši Svobodové (U13). Hodnota všech výsledků je dána také konkurencí – V těchto kategoriích závodilo přes 70 sportovců z 13 oddílů České republiky.

Co se povedlo V roce 2012 celému kralupskému oddílu? Je to celkem radostný pohled:

Nejmladší závodníci (ročníky 2004, 2005) se k nám přidali už v lednu 2012 a ve dvou až třech závodech ukázali, že mají chuť se poprat o umístění. Tréninky je baví, závody ještě víc.

Zkušení závodníci potvrdili úspěchy z předchozích let, poctivě trénují a přestáli i drobné zdravotní potíže. Také se k nám přidalo několik sportovců ve věku okolo 13 let a už můžeme zodpovědně říct, že nikdy není pozdě začít sportovat! Zejména s plaváním – čím dříve, tím lépe, hlavně vytrvale.

Svépomocí jsme vybudovali malou střelnici pro vzduchové pistole V prostorách vedlejší haly zimního stadionu. Dík patří rodičům, kteří pomohli!

S podporou Města Kralupy, Kralupské sportovní spol. s r. o. a Českého svazu moderního pětiboje postupně rozvíjíme oddíl, nabíráme nové členy, pořizujeme vybavení pro střelbu.

Skupina trenérů se rozrostla o Libora Capaliniho – olympijského medailistu z Atén 2004. Trénuje závodníky hlavně ve střelbě a běhu. Za jeho přínos upřímně děkujeme!

Pro rok 2013 plánujeme další rozvoj oddílu, přijímáme členy [moderni.petiboj@kralupy.cz) a pro veřejnost bude určitě zajímavý první závod v moderním pětiboji v Kralupech, který proběhne v sobotu 15. 6. 2013 na plaveckém bazénu a v areálu nového atletického hřiště u zimního stadionu.

Všem sportovcům a příznivcům přejeme úspěšný rok 2013!

PETR MARTÍNEK

 

Převzato z Kralupského Zpravodaje (únor 2013)

Leave a Comment

Umícháno v OnlineLab.cz
Chcete podobné stránky? Dejte nám vědět!