Poprvé jsme obsadili stupně vítězů…

…při zahajovacím závodu Českého poháru mládeže v moderním pětiboji, který se konal v neděli 6. dubna 2014 v Kralupech nad Vltavou

Závodnice našeho oddílu TJ Kralupy Alžběta Čiperová (r. 2004), Veronika Laurová (r. 2004) a Kateřina Váňová (r. 2005) dokázaly po dvou letech poctivého tréninku v plavání a běhu v kategorii U11 „zažlutit“ stupně vítězů. Oddílová barva je žlutá a dívky si pódium zabraly pro sebe. Toto se podařilo dětem z Kralup poprvé za 4 roky existence oddílu. Gratuluji a děkuji. Děvčata díky připravenosti, trénovanosti, ale také momentálnímu výkonu, kvalitnímu rozcvičení před závody a využití výhody domácího prostředí porazila konkurenci celkem 22 soupeřek svého věku.

Dále je medailově doplnil Vincent Zelenka (r. 2004), který ve stejné kategorii U11, tj. děti, které nedovršily jedenáct let, získal 3. místo – při svém prvním startu v dvojboji plavání a běhu. V nejstarší kategorii dívek U15 potom na domácích sportovištích potvrdila těžkou roli favoritky Marie Martínková (r. 2000), která zvítězila díky velmi dobré střelbě a solidnímu běhu i plavání. Kompletní výsledky závodu jsou na www.petiboj-kralupy.cz.

Závodu se zúčastnili sportovci z Brna, Plzně, Kladna, Hořovic, Prahy (oddíly Porthos, Fakulta Stavební a Dukla), Příbrami, Hajnic, Třebíče, Berouna. Všichni závodníci, trenéři, organizátoři i diváci (domácí i hosté) potvrdí, že v neděli 6. 4. 2014 se v Kralupech podařilo při prvním ročníku na domácí půdě uspořádat závod, který se povedl po všech stránkách. Dokonce i počasí vydrželo bez předpovídaného deště a v závěru dne slunce svítilo na účastníky při vyhlašování výsledků.

Celkem 102 dětí ve věku 6 až 15 let závodilo v plavání a běhu, starší děti také střílely ze vzduchové pistole na vzdálenost 10 metrů. Zhruba stejný počet byl rodičů, příbuzných, trenérů, diváků a hostů – mj. se zúčastnil David Svoboda, který v moderním pětiboji zvítězil na olympiádě v Londýně 2012. Ten neváhal a přijel děti podpořit v tréninkové motivaci, rozdal spoustu svých fotek, podpisů a trpělivě se s dětmi fotografoval. Tímto mu velmi děkujeme. David Svoboda při setkání s přítomným radním a předsedou sportovní komise Janem Špačkem přislíbil účast na dalších sportovních akcích v Kralupech, např. atletických závodech mezi školami.

Další výbornou zprávou je účast nejmladších i starších dětí z Kralup a okolí, kteří buďto úplně začínají s během a plaváním nebo nemají takové úspěchy, ale sport je baví. Celkem 20 dětí z Kralupska nastoupilo k nedělnímu celorepublikovému závodu a některé dílčí výkony byly vynikající.

Vloni při povodni jsme museli závod kvůli nefunkčnímu bazénu přesunout na Suchdol a stadion Dukly Praha. O to více jsme letos chtěli dokázat, že se sportu věnujeme pro radost a připravíme dětem závody co nejvyšší úrovně. Celou akci pomohli uspořádat rodiče dětí, sponzoři, zkušení organizátoři z Dukly Praha, Plaveckého oddílu Kralupy a Českého svazu moderního pětiboje. Současně nás podpořili pracovníci Kralupské sportovní spol. s r. o. jak na bazénu, tak v areálu zimního stadionu – atletického hřiště.

Oddíl moderního pětiboje TJ Kralupy tímto děkuje za pomoc při uskutečnění závodu MěÚ Kralupy nad Vltavou a sponzorům – ELCO ELEKTRO, s.r.o., pobočka Kralupy (prodej elektroinstalačního materiálu), firmě Česká rafinérská a.s. a Truhlářství Davídek, Chvatěruby.

Petr Martínek

 

Převzato z Kralupského Zpravodaje (květen 2014)

Leave a Comment

Umícháno v OnlineLab.cz
Chcete podobné stránky? Dejte nám vědět!