Dva závody – čtyři první místa !

Sportovci z Kralup – členové Plaveckého oddílu POKR a Oddílu moderního pětiboje TJ Kralupy vstoupili výborně do nového ročníku Českého poháru moderního pětiboje.
Kateřina Berková (kategorie U15) a Michaela Svobodová (kategorie U13) zvítězily ve svých kategoriích v obou závodech nové sezóny, které proběhly 28.dubna v Praze a 11.května v Plzni. Je dobré vědět, že obě kralupské závodnice, které trénují plavání v Plaveckém oddíle Kralupy a běh+střelbu v Oddílu pětiboje, vyhrály docela suverénně.

Kateřina navázala na vynikající výsledky loňského podzimu. Jestliže vloni atakovala vždy některou z medailí, tak po zimní pečlivé střelecké přípravě a kvalitním plaveckém a běžeckém tréninku, je jednoznačně favoritkou závodu a celé pětibojařské sezóny v kategorii dívek do 15ti let.

Dlouho jsme čekali na medailová místa Míši Svobodové, protože loni měla mírné zdravotní omezení a nemohla závodit. Naštěstí jí to nebránilo v tréninku a v roce 2013 se Míša dostala do vynikající formy jak v plavání, tak v běhu. Míša ve své kategorii zvítězila s velkým náskokem a na blížících se závodech v Kralupech (sobota 15/6/2013) budeme všichni věřit v hattrick = třetí vítězství.

Monika Macková (U15) na prvním závodu získala 3. místo a v Plzni ho vylepšila na stříbrnou medaili. Maruška Martínková (U15) v Praze skončila 6. a v Plzni po zlepšeném výkonu 4., půl vteřiny od medaile, nejlepší z ročníku.

Nejmladší členové – celkem 8 dětí, kteří v Plaveckém oddíle trénují pod vedením Evy Rázkové a Tomáše Brtníka, závodili v Praze v hojném počtu a jejich výsledky byly vynikající, když vezmeme do úvahy jejich mladý věk a zatím spíše zábavnou formu tréninku. Všichni si zlepšili osobní rekordy a porazili spoustu soupeřů. Nemůžeme jmenovat všech osm, ale Viky Mostková (ročník 2004, U11) a Kačka Váňová (ročník 2005, U11) zaslouží velkou pochvalu – obě byly nejlepší ve svém ročníku. Tyto děti plavou 50m a běží 500m trať.