Kateřina Berková  moderní pětibojařka podzimu!

Závodnice Oddílu moderního pětiboje TJ Kralupy – Kateřina Berková (ročník 1999) dokázala na podzim letošního roku zkompletovat medailovou sbírku. Ve třech po sobě jdoucích závodech Českého poháru mládeže získala 2. místo (závod v Bystřici nad Olší), 1. místo (Plzeň) a 3. místo (Kladno). Gratulujeme!

V Plzni – 29. 9. – Kateřina výborně zahájila závod střelbou ze vzduchové pistole, kde byla nejlepší ze startovního pole a vytvořila si osobní rekord. V plavání – 100m kraul – byla třetí. Na běh – 1000m obtížné trati v parku, vybíhala z první pozice. Její náskok v cíli byl 5 vteřin a vítězství jasné! V tomto závodu skončila na 3. místě další naše závodnice Monika Macková. Letošní poslední závod proběhl 6. 10. v Kladně, v krásném areálu Městského stadionu „Sletiště“. Kateřina Berková dokázala opět vynikající střelbou, plaváním a především díky běhu získat bronzovou medaili. Chtěl bych vyzdvihnout bojovnost Katky, která v dlouhém finiši vysprintovala medaili – získala ji rozdílem jediné vteřiny! Díky těmto podzimním výkonům je Kateřina Berková v hodnocení celého roku 2012 třetí nejlepší pětibojařkou ve své věkové kategorii v České republice. Přejeme jí a ostatním členům oddílu hodně sil, vůle, zdraví a trpělivosti v dalším tréninku. Děkujeme Městu Kralupy nad Vltavou za trvalou podporu našemu sportu. Kontakt pro zájemce o trénink: moderni.petiboj@kralupy.cz.

Převzato z Kralupského Zpravodaje 11/2012. Autor Petr Martínek.