…při zahajovacím závodu Českého poháru mládeže v moderním pětiboji, který se konal v neděli 6.dubna 2014 v Kralupech nad Vltavou.
Závodnice našeho oddílu TJ Kralupy, Alžběta Čiperová (r.2004), Veronika Laurová (r.2004) a Kateřina Váňová (r.2005) dokázaly po dvou letech poctivého tréninku v plavání a běhu „zažlutit“ stupně vítězů. Oddílová barva je žlutá a dívky si pódium zabraly pro sebe. Dále je medailově doplnil Vincent Zelenka (r.2004), který ve stejné kategorii U11, tj. děti, které nedovršily jedenáct let, získal 3.místo – při svém prvním startu v dvojboji plavání a běhu. V nejstarší kategorii dívek U15 potom na domácích sportovištích potvrdila těžkou roli favoritky Marie Martínková, která zvítězila díky velmi dobré střelbě a solidnímu běhu i plavání.

Všichni závodníci, trenéři, organizátoři i diváci (domácí i hosté!) Vám potvrdí, že v neděli 6.4.2014 se v Kralupech stalo něco mimořádného. Celkem 102 dětí ve věku 6 až 15 let závodilo v plavání a běhu , starší děti také střílely ze vzduchové pistole na vzdálenost 10 metrů. Zhruba stejný a spíše vyšší počet byl rodičů, příbuzných, trenérů, diváků a hostů – mj. David Svoboda, který v moderním pětiboji zvítězil na olympiádě v Londýně 2012. Ten neváhal a přijel děti podpořit v tréninkové motivaci, rozdal spoustu svých fotek, podpisů a trpělivě se s dětmi fotografoval. Tímto mu velmi děkuji. Poprvé jsme se s ním setkali takto blízce a jsem přesvědčen, že dětem fotky a úsměvy rozdává upřímně a s radostí.
Proč to bylo mimořádné? Oddíl pětiboje funguje v Kralupech pátým rokem. Poprvé jsme uspořádali závody na domácí půdě. Vloni při povodni 3.6.2013 jsme museli závod kvůli nefunkčnímu bazénu přesunout na Suchdol a stadion Dukly Praha. O to více jsme letos chtěli dokázat, že se sportu věnujeme pro radost a uspořádáme dětem závody co nejvyšší úrovně. Po sportovní stránce víme, že děti trénují naplno a můžeme čekat úspěchy – na úrovni republikového soupeření. Závodu se zúčastnili sportovci z Brna, Plzně, Kladna, Hořovic, Prahy (oddíly Porthos a Dukla), Příbrami, Hajnic, Třebíče, Berouna.
Dokázali jsme dát dohromady trenéry, rodiče dětí, sponzory, zkušené organizátory z Dukly Praha , Plaveckého oddílu Kralupy a Českého svazu moderního pětiboje, kteří nám pomohli závod „UDĚLAT“. Současně nás podpořilo Město Kralupy a hlavně pracovníci Kralupské sportovní, jak na bazénu, tak v areálu Zimního stadionu=atletického hřiště.
Výsledek ? Skvělé sportovní výkony domácích závodníků – díky připravenosti, trénovanosti, ale také momentálnímu výkonu, kvalitnímu rozcvičení před závody a využití výhody domácího prostředí. Zejména dívky v kategorii U11 dosáhly „životních“ výsledků. Bětka Čiperová excelovala v obou disciplínách a vyhrála. Verča Laurová s bolavou nohou zvítězila v bazénu a doběhla druhá za Bětkou. Kačka Váňová, která je o rok mladší, porazila 20 dalších dívek a skončila třetí. Vyžlucené pódium! Toto se podařilo dětem z Kralup poprvé. Gratuluji a děkuji.
Další výbornou zprávou je účast nejmladších i starších dětí z Kralup a okolí, kteří buďto úplně začínají s během a plaváním nebo nemají takové úspěchy, ale sport je baví. Celkem 20 dětí z Kralupska nastoupilo k nedělnímu celorepublikovému závodu a některé dílčí výkony byly vynikající. Adélka Kotoučová (r.2006) trénuje plavání 2 měsíce, v běhu na 500m ovšem dosáhla času, který překonaly jenom dívky o rok až dva starší. Komentář k účasti jednotlivých dětí na závodech doplníme v pátek.
Oddíl moderního pětiboje TJ Kralupy tímto děkuje za podporu při uskutečnění závodu Městu Kralupy nad Vltavou a sponzorům –ELCO ELEKTRO, s.r.o., pobočka Kralupy (prodej elektroinstalačního materiálu), firmě Česká rafinérská a Truhlářství Davídek, Chvatěruby.