Jak už všichni víte, do Bystřice se jezdí. A protože je to opravdu daleko a protože nám do závodu zasáhl sv. Václav, rozhodli jsme udělat si pětibojařský prodloužený víkend.

Vyjeli jsme už ve čtvrtek dopoledne. První zastávka byla v Hradci Králové na oběd. Restaurace krásná, ale obsluha trochu vázla. Další zastávka v Olomouci na něco sladkého a potom už náš oblíbený hotel Beskyd v Trojanovicích.

Ve čtvrtek po snídani jsme si vyrazili na túru. Téměř „za barákem“ je totiž Radhošť. Část skupiny jela nahoru na Pustevny lanovkou, čtyři stateční pěšky. Ne, nešlo o statečnost, ale chtěli jsme, aby děti nebyly na druhý den unavené. Všichni sice vymrzli na lanovce, ale spravil to čaj a horká čokoláda. Dospělí se ohřáli medovinou.
Potom už jsme pokračovali k soše Radegasta a dál až ke kapli sv. Cyrila a Metoděje.
Hotel praskal ve švech, takže jsme dojedli zásoby a po zelené jsme se vrátili do Trojanovic přičemž po cestě jsme se výborně najedli Na Maraláku.
V sobotu ráno nás čekal přesun do Bystřice. Vše OK, až na Péťu Váňu, který si zapomněl běžecké boty. Počasí bylo krásné, všichni běželi v tričku a kraťasech. Ale to předbíhám. Začalo se střelbou, tady velká pochvala pro Bětku, potom bazén, kde jsme umírali vedrem (někteří to sledovali raději zvenku viz foto a následoval běh. V mistrovské kategorii U11 získala stříbro Máří. V družstvech byly Máří s Kájou Potrokovovu třetí. Kluci, Vojta s Danem, skončili s bramborovou medailí. V U13 zvítězila Kačka, která už na bazéně doufala, že porazí rivalku Aničku Studénkovou, což se jí podařilo. V U15 vybíhala z prvního místa Bětka, ale neměla na běžecký výkon Báry Brožové a Elišky Landsmanové a skončila třetí. Další cenný kov v U15, tentokrát stříbro, přivezl Vinca. Taky pěkně zastřílel a hned se mu vybíhalo jinak než na předešlých závodech této sezóny.
Někteří v sobotu večer odjeli domů a my ostatní jsme se vrátili do Trojanovic. Dospělí večer s úsměvem na tváři oprášili hry typu Myslím si a slovní fotbal.
Dopoledne ještě zasloužená odměna pro děti, návštěva lanového parku Tarzanie. V průběhu dne se všichni v pořádku dopravili do svých domovů.