Vynikající sezóna, opět titul Mistryň ČR.

Závodní sezóna roku 2013 v moderním pětiboji na konci října skončila pro Oddíl moderního pětiboje TJ Kralupy výborně! Současně se k nám v září připojilo několik nejmladších sportovců a díky spolupráci s Plaveckým oddílem Kralupy a podpoře Města Kralupy pomalu budujeme oddíl, který získává stabilitu i jméno.

V uplynulé sezóně se nám dařilo. Kateřina Berková a Marie Martínková získaly na konci června titul Mistryň ČR v kategorii družstev – dívky U15 (do 15ti let). Závod se konal v Příbrami. V individuálním závodu byla Kateřina Berková druhá a Marie Martínková třetí. Porazila je jenom Michaela Matlochová z SCB Bystřice, která předvedla vynikající výkon. Oběma děvčatům gratulujeme. Podařilo se jim opět vybojovat mistrovský titul, stejně jako před dvěma lety v mladší kategorii U13 (do 13-ti let). Kategorie U15 zahrnuje plavání 100m volným způsobem, běh na 1000 m a střelbu ze vzduchové pistole (4 x 5 ran na vzdálenost 10m).

V celkovém hodnocení Českého poháru mládeže, který sestává z 9 závodů v průběhu roku, TJ Kralupy v kategorii dívek U15 doslova drtilo konkurenci. Kateřina Berková s náskokem kategorii vyhrála. Monika Macková předvedla vynikající zlepšení v podzimní části sezóny. Zvítězila v posledním závodu 19. října 2013 s takovým náskokem, že si zajistila 3. místo v celkovém hodnocení poháru. Tímto finišem odsunula Marii Martínkovou na celkově 4. místo, ovšem ta závodí jako mladší v této kategorii a jistě si to vynahradí příští rok. Zajímavým „úkazem“ sezóny bylo, že ve všech závodech (kromě posledního) byly dvě naše dívky současně „na bedně“. Žlutá oddílová barva byla hodně vidět!

Míša Svobodová (kategorie U13) suverénně zvítězila v celkovém hodnocení poháru své věkové kategorie, když vyhrála 5 závodů a dvakrát skončila stříbrná. Jen velmi těsně jí unikl mistrovský titul při závodu 6. 10. 2013 v Plzni. Míša v příštím roce postupuje do kategorie U15, již trénuje střelbu a všichni se těšíme na novou silnou dvojici pro družstva: Martínková, Svobodová.

Další sportovci patří do nejmladší věkové kategorie U11 a v průběhu celého roku závodili s velkou chutí. Na medaile sice dosáhli jen Veronika Laurová a Jaroslav Martínek, ale všichni ostatní se umisťovali mezi prvními ve svém ročníku. Věříme, že příští rok budou sbírat medaile.

Sportovně-organizační úspěch bylo uspořádání Ceny Kralup dne 15. 6. 2013. Povodně vyřadily z provozu bazén v Kralupech, ale ve spolupráci s Duklou Praha jsme závod přesunuli na bazén v Suchdole a atletický stadion Juliska. Závod se podařil a Český svaz moderního pětiboje už dnes požádal náš oddíl o organizaci úvodního závodu ročníku 2014 v Kralupech!

Rád bych za celý oddíl poděkoval lidem, kteří vedou děti po celý rok. Trenérům: plavání – Janu Šárovi, Josefu Davídkovi a Evě Rázkové, atletiky/střelby – Liborovi Capalinimu a Olze Kupkové. Webmastrovi – Michalu Svobodovi. Dále Městu Kralupy za finanční podporu. Stejně tak sponzorům – firmě C connect s.r.o. a Elco Elektro, pobočka Kralupy.