Potlesk pro ředitelku závodu

Pětibojařská sezóna byla zahájena. Kralupští závodníci se nemohli dočkat. Starší borci nastoupili v plném počtu nyní, zatímco ti mladší si své síly změřili minulý týden na Dukle. Závodilo se v kategoriích U11 , U13, U15, U17, U17+ a U19. Kromě U17 jsme měli v každé kategorii zástupce. Zlatou medaili vybojovala v U13 Kačka, stříbro v U11 Máří a v U15 Bětka, bronz v U19 Maruška.

Ředitelem, lépe řečenou ředitelkou, závodu byla Verča Váňová. Do příprav se pustila s vervou. Všechno perfektně naplánovala a zorganizovala. Po úterním prohlášení, že se přihlásilo 50 závodníků, jsme byli celkem smutní. Do Kralup přece jezdí oddíly rády. Když jsme nakonec skončili na 190 borcích, začal být nervózní celý realizační tým. 190 je přece jen dost! Tabulky, tombola, ceny, napojení elektřiny, tratě, natažení drah, zajištění rozhodčích, příprava šermírny, střelnice … Málokdo si možná uvědomuje, co takový závod obnáší. Většina tatínků čekala v 6:30 na zimáku, nafasovali Pentathlon vesty a začali s přípravou šermírny, střelnice a tratí. Maminky samozřejmě nespaly, ale chystaly svačiny a balily všechno, co napekly a v půl deváté se sešly na bazénu. Tam nás Verča lehce naštvala, protože všechno už bylo nachystané. Nic nenechala náhodě. Dráhy natažené, lavičky pro závodníky na svých místech, čísla drah nalepená (později jsme zjistili, že to všechno nachystal Martin Kořínek), občerstvení nachystané a do toho už nám vezli z Dukly časomíru. Zbývalo jen zkontrolovat skutečný počet závodníků, vytisknout startovní listiny a v 10hodin jsme začali plavat. Na zimáku už zatím probíhal šerm. Po odplavání prvních tří kategorií se závodníci U15 přesunuli shuttlem (Petr Váňa) na střelnici a šermíři na bazén. Všechno funguje perfektně. Huráááá! A stále tleskáme Verče a celému realizačnímu týmu. Ve 14h vydáváme startovní čísla a pomalu se chystají na start U11. Pak U13, U15, rychlá tombola, protože někteří už odjíždí a do toho nám startují U17 a U19 na kombi běhu.

Závod se povedl. Děkujeme všem, kteří nám pomohli. Starostovi Petrovi Holečkovi, že se na nás přišel opět podívat a předal ceny vítězům a Liborovi Capalinimu za technickou a organizační podporu před i během celého závodu. Dále pak sponzorům, Martinovi Kořínkovi a Vildovi, Janě Šuldové, paní v okénku, plavčíkům z bazénu, tatínkům za sílu, maminkám za dobroty, trenérům za přípravu dětí, svazu, že jsme vůbec mohli závody uspořádat, panu Lánskému za pomoc s přípravou sportovišť a velký dík patří Kamče a Sašovi, protože, kdyby nebyl stánek a navíc s červeným kobercem, přijede sotva těch 50 závodníků, o kterých jsem mluvila na začátku!

Lucie Čiperová

     

Více fotek ze závodu na:

http://petiboj-kralupy.rajce.idnes.cz/KRALUPY_8._4._2017_….._pd/

Celkové výsledky ze závodu:

http://www.pentathlon.cz/data/1491678220565Cena-mesta-Kralupy-nad-Vltavou.pdf

Leave a Comment

Umícháno v OnlineLab.cz
Chcete podobné stránky? Dejte nám vědět!