Stříbrná pro Míšu Svobodovou při Mistrovství ČR U13 v Plzni, a další dvě medaile, které předával David Svoboda!

V neděli 6.10.2013 se konal v Plzni další závod Českého poháru mládeže  a současně Mistrovství ČR kategorie U13. Náš oddíl měl v této kategorii jednu z favoritek – Míšu Svobodovou. Míša získala vynikající stříbrnou medaili a jen o dvě vteřiny jí unikl mistrovský titul. Ten vybojovala Kateřina Tomanová z Dukly. Je třeba říci, že Katka od začátku září trénuje plavání v místním Plaveckém oddílu POKr a její vítězství není náhodné…Smile  Předávání medailí se zúčastnil olympijský vítěz v pětiboji David Svoboda a také Natálie Dianová. Podívejte se do galerie, jak to všechno vypadalo.

Nejprve musím pochválit nejmladší dívku celého závodního pole – Veroniku Vojtovou (* 2005).  Véra poctivě trénuje jak plavání, tak běh. Absolvovala s Plaveckým oddílem na konci srpna soustředění v Rakovníku a pod vedením Evy Rázkové udělala v plavání velký skok dopředu. Technicky pěkným kraulem si zlepšila čas na 50m o 6 vteřin oproti závodu před měsícem (!). V běhu na obtížné členité trati předběhla tři starší soupeřky.

Míša Svobodová (*2001) v kategorii U13 sahala po zlaté medaili z Mistrovství ČR, ovšem musíme s respektem ocenit výkon Kateřiny Tomanové z Dukly, která porazila Míšu v běhu. Míša plavala na úrovni osobáku a plavání vyhrála. V běhu startovala hendikepovým způsobem z první pozice a doslova dřela. Jenom jí chyběla určitá uvolněnost, která byla potřeba k titulu. Přesto Míše děkuji a gratuluji. Její výsledky jsou letos vynikající a s přehledem vede celkové hodnocení Českého poháru.

Monika Macková (*1999) a Maruška Martínková (*2000) v kategorii U15 spolu v Plzni přímo bojovaly o třetí místo v celkovém hodnocení ČPM.  Monika velmi dobře střílela, už podruhé za sebou, což naznačuje stabilitu, která jí dříve chyběla. Naopak Maruška střílela špatně, zřejmě v důsledku menšího počtu střeleckých tréninků v poslední době. V plavání obě dívky byly blízko svých osobáků, ale spíše se čekalo zlepšení. V běhu nastupovala Monika z druhé pozice, Maruška ze čtvrté. Maruška měla výraznou výhodu v tom, že vteřinu před ní startovala Adéla Radová z Plzně, která je vynikající běžec. Monika bojovala, předběhla vedoucí dívku a skončila třetí. Předběhla jí vítězka A.Radová a Maruška, která se v běhu udržela jejího tempa a získala stříbro. Hodně zajímavý proto bude poslední závod sezony 19. října v Praze, kde si tyto tři dívky rozdají souboj o celkově třetí místo v celkovém hodnocení ČPM.

Další sportovci závodili na plaveckých závodech nebo kurýrovali zranění a nemoci, proto v Plzni nestartovali. Závod 19.10. v Praze je letos poslední a věřím, že se zúčastní někdo z nových nejmladších členů oddílu Smile